top of page
Writer's pictureVirág Mádi

Magyar modellek a milánói divathét kifutóin

Updated: Oct 14, 2020

Ismét kilenc magyar modell vetette bele magát Milánóban a casting sorok tengerébe, amely összesen 13 showt és két bemutató nyitást eredményezett.


Nézzük először az előzményeket: idén először, érthető okok miatt, a New York-i divathéten sajnos nem képviselte senki Magyarországot. A londoni sikertörténetről készült bejegyzést már olvashattad korábban, Emma mellett az Attractive Models Jónás Noémije vett még részt Bora Aksu élő és Mithridate divitális tavaszi showján.


Amikor azt a kérdést boncolgattam, hogy mi lesz idén a divathetekkel, kitértem arra is, hogy most biztosan százszor nehezebb lesz showt kapni a modelleknek. Ez valóban így is lett, hiszen eleve kevesebb lookkal készültek a tervezők, rengetegen választottak animációt vagy bábukat igazi modellek helyett, a hagyományos kifutók pedig világsztároktól vagy éppen soha nem látott exkluzív arcoktól hemzsegtek. Ilyen körülmények közt természetesen 13 shownak is nagyon örülök, de érdemes tudni, hogy ez a szám a korábbi szezonokban 23-39 volt, ami részben annak is köszönhető, hogy sok magyar modell a szigorú szabályok miatt végül el sem indult a divathetekre.



Saját tapasztalatom a mostani szezonnal pedig az volt, hogy a korábbiakkal ellentétben szinte lehetetlen volt backstage képeket felkutatni, hiszen meg volt határozva a fotósok száma is a színfalak mögött, ha egyáltalán jelen lehettek. Kicsit 2010-ben éreztem magam, amikor végig kellett nézni élőben minden nagy showt, aztán a Style.com és a Vogue oldalairól lebogarászni az apró fotókat. Tény, hogy a Nowfashion oldalával elkényelmesedtünk, ami most sajnos nem közvetített élőképet.

A Milan Fashion Week 2021-es tavaszi szezonját számunkra Jablonczky Mónika nyitotta meg a Visage Modelstől, aki némi kihagyás után tért vissza Simonetta Ravizza minden szempontból természetközeli digitális bemutatójára, majd Kiton színpompás prezentációjára. Mónika részt vett továbbá Federico Sangalli teátrális bemutatóján is a Milánói Konzervatóriumban.


A legtöbb showt ezúttal Tóth Laura zsebelte be, szám szerint hármat. A Crisp Models legsikeresebb modellje megnyitotta Maryling tavaszi kollekcióját, ahol két lookot mutatott be, tette ezt ugyanígy Aquilano & Rimondi új márkájánál, a Shi.RT-nél is.



Kedvencem mégis az Alessandro Dell’Acqua által tervezett No.21 show volt, ahol Laura Lana Del Ray Gods & Monsters című számára vonult oversize pulcsiban és ceruzaszoknyában.



Maryling “The Feeling of Art” című bemutatójához Takács Ivett is csatlakozott a VM Modelstől, akit láthattál korábban a Dolce & Gabbana és Emporio Armani kifutóján is.



Varjú Zsó (The Roster Management) először egy leeresztett medencében tűnt fel a viszonylag újnak számító, ám annál jobb kapcsolatokkal rendelkező Sunnei márkánál. A bemutatónak egy másik magyar vonatkozása is van, mivel Sunnei befektetője nemrég az Vanguard Group lett, amelynek társalapítója és vérigazgatója Baldaszti Péter, a Nanushka cégvezetője.


Az első sikeres tetovált magyar topmodell részt vett továbbá az általa reklámozott Valentino bemutatóján is, amit Pierpaolo Piccioli most először vitt Milánóba az olasz divatipar támogatása miatt.


A Pradahoz hasonlóan Valentino is az archívumból inspirálódott tavaszra, szintén a Valentino kampányarca, Nagy Evelyn (VM Model) is a már jól ismert neonzöld szettet viselte a szokásos szegecses kiegészítőkkel.


Evelyn újra részt vett továbbá a Karl Temper által tervezett Ports 1961 showján is, ameyet ezúttal a milánói Leonardo Da Vinci Nemzeti Természettudományi És Műszaki Múzeumban rendeztek meg.



Visszatért a milánói divathétre Kerekes Cam a The Diary Managementtől is, aki a nap színeiben pompázott Daniela Gregis divatbemutatóján.


Köteles Csilla (Art Models) is újra bezsebelt egy showt, méghozzá annál a Francesca Liberatorenél, akiről elterjedt a hír, hogy a castingok során mindenkinek egy szál virággal köszönte meg a munkáját, azzal a modellszakmában szokatlanul kedves üzenettel, hogy akkor is szép az adott modell, ha nem rá esik a választásuk.



Újoncként csatlakozott a modellek csapatához Jónás Réka a Visage Modelstől, aki a Milano Moda Graduate keretein belül vonult két finalista, Neithan Herbert és Nicola Andreozzi kifutóján.


Nem véletlenül hagytam utoljára az Art Models-es Szegváry Eszter szereplését, hiszen az Act N°1 tavaszi showja valójában egy sejtelmes performansz volt. A ruhák bemutatása mellett sokrétű jelentéssel bíró átlátszó üvegdobozba szó szerint bezártak külön-külön például egy imádkozó muszlim férfit, egy szoptató anyukát, egy tisztálkodó meztelen plus size modellt, egy magát sminkelő férfit, szabókat, akik kézzel varrták fel a modellre a ruhát és egy csellózó nőt is. Az egész bemutató egy nagy érzelmi hullámvasút, mindenképpen ajánlom megtekintésre és elgondolkodásra a filmet teljes egészében az Act N°1 hivatalos oldalán.


A legjobb milánói pillanatokat az alábbi videóban tudod megtekinteni:

A következő állomás pedig Párizs, ahol szerencsére újra drukkolhatunk jó pár magyar modellnek.

Képek forrása: Vogue, Vogue Italia, WWD, The Impression,

Videók: No.21, Maryling, FF Channel, Modeyes TV, Sunnei, Fashion Feed


Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page