top of page
Writer's pictureVirág Mádi

Sándor, az új fenntartható szépségmárka

Updated: Oct 18, 2020

Ideje újrakapcsolódni, tudatosan viszonyulni a természethez a fenntartható és naturális hajkezelő rituálékkal, szól a Sándor hitvallása.


A csodás brandinggel és lenyűgöző látványvilággal debütáló szépségmárkát hol máshol, mint egy modell Instagramján szúrtam ki. A Sándort ugyanis Taja Feistner, modell és Sabrina Szinay, harmadik generációs fodrász alapította, akiket a divatiparban elért sikereik hoztak össze évekkel ezelőtt Floridában, legutóbb például a Numéro magazinban is dogoztak együtt.


Taja négy éve energia- és fenntarthatósági politikát tanul a Pennsylvania State Universityn, emellett 2014 óta modellkedik. Karrierje során realizálta, hogy a szépség- és divatipar mekkora terhet ró a bolygónkra, így amikor Sabrina megkereste az ötlettel, mindent megtett azért, hogy tanulmányait bevesse a fenntarthatóság érdekében és azért, hogy a cég ökológiai lábnyomát minimalizálja, amennyire csak lehet. Taját 2018 óta követem, amióta megláttam egy Prada kampányban a briliánsan levágott hajával, aminek többek közt Armani, Mulberry és Vivienne Westwood kampányokat, plusz Vogue címlapokat köszönhet.


A New York-i székhelyű, Dániában született Sabrina több ország Vogue divatanyagán és például a Chanel, Chloe, Hermes és Michael Kors kampányán is dolgozott fodrászként, jelenleg a Sándor termékfejlesztési vezetője.



Sabrina édesanyja szintén fodrász, nagypapája, Szinay Sándor pedig borbély volt, az ő emléke és öröksége előtt tisztelegnek a márkanévvel és a hagyományos alapanyagokkal. Sikerült megtudnom, hogy Sándor Magyarországon született, ám 1945 körül, miután véget ért a második világháború, Dániába emigrált, ahol egy szalonban helyezkedett el és alapított családot. Sándornak a természet és az emberek iránti szeretete és tisztelete az, ami irányként szolgál Sabrina és Taja márkájának, számomra pedig a magyar vonatkozás még érdekesebbé teszi az egész projektet.



Sándor legelső kollekcióját a “The Grounding” névre keresztelték, ami arra utal, hogy ha földeljük magunkat, vagyis az energiáinkat, akkor akármi is zajlik körülöttünk, semmi sem tud kizökkenteni minket az egyensúlyból. Az Intagramon több gyönyörű videót is közzétettek arról, hogy számukra mi az, ami megteremti ezt az egyensúlyt.

A kollekcióból hamarosan két termék, egy sampon és egy balzsam lesz előrendelhető két kiszerelésben. A sampon fő összetevője a hidratáló, organikus aloe vera és jojobaolaj, valamint a körömvilág és kamilla, amik megnyugtatják a fejbőrt a mindennapos irritációtól. A szulfátalapú samponokkal ellentétben egy kókusz-alapú tisztítószert használnak.

A balzsam gyakorlatilag egy finom illóolajok keverékéből álló elixír. Fő összetevői a kamilla és körömvirág kivonat, fügekaktusz, aloe vera és jobobaolaj. Az illatukról egyelőre annyit lehet tudni, hogy az organikus zsálya, a texasi cédrusfa és kamilla keveréke, ami segít az ellazulásban.

A bekért info alapján kezdetben egy nagy ország listával fog indulni a márka, amire még nem biztos, de szeretnék, hogy felkerüljön Magyarország is. A későbbiekben pedig azon fognak dolgozni, hogy a világ minden pontjára minél hamarabb el tudják juttatni termékeiket.




Fentebb nem csak nagymenőzésből írtam, hogy Taja mekkora figyelmet fordít a márka bezöldítésére. A Sándor egy teljesen műanyagmentes szépségbrand, a flakonok újrahasznosított ipari hulladék alumíniumból vannak, 100%-ig BPA (biszfenol-A) mentesek és újrahasznosíthatók. Természetesen a csomagoláshoz sem használnak hungarocellt, ezt a mezőgazdasági hulladék és gombák speciális keverékéből fejlesztették ki, a dobozok pedig 100%-ban újrahasznosított kartonból készültek. A gombás csomagolás mindössze 45 nap alatt visszajuttatható a földbe, míg a hungarocell csomagolások a világ hulladéklerakóinak 25-30%-át teszik ki. Az Egyesült Államokban székhellyel rendelkező gyártóikkal azon dolgoznak, hogy a lehető legkisebb legyen a széndioxid-kibocsátásuk, az összetevők pedig fenntartható gazdálkodásokból származnak Dél-Amerikából. A fejlesztések mellett több platformon kampányolnak a szemléletváltás mellett, például azzal a ténnyel, hogy csak a tavalyi évben 522 millió műanyag samponos flakont adtak el az USA-ban, aminek a 90%-át nem hasznosították újra.



A márka épüléséhez te is hozzájárulhatsz azzal, ha feliratkozol a hírlevelükre, amivel első kézből fogsz információt kapni az előrendelés pontos dátumáról. Ezt itt tudod megtenni a lap alján, szerintem érdemes ilyen kezdeményezéseket támogatni.



Forrás: Sándor Earth



41 views0 comments

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page